Zhotovujeme dekoratívnu omietku so vzhľadom tehly

Zhotovujeme dekoratívnu omietku so vzhľadom tehly

Pri zhotovení modernej fasády, ktorá reaguje na súčasné trendy Vám spoločnosť Saint-Gobain Weber ponúka niekoľko typov dekoratívnych a dizajnových omietok. Novinkou v ponuke je tenkovrstvová omietka vytvárajúca štruktúru tehly. 

K vytvoreniu povrchovej úpravy budeme potrebovať:

podkladový náter weber PG225,

dekoratívnu omietku weber TD327,

elektrické miešadlo/unimixér,

nerezové hladidlo,

nerezovú lyžicu,

šablónu s požadovaným vzhľa

dom tehly. Tieto šablóny je možné jednoducho nadpájať.

Podklad pod dekoratívnu omietku musí byť dostatočne pevný, rovný a suchý, bez prachu a trhlín. Pred samotnou aplikáciou dekoratívnej omietky je potrebné, aby bol podklad dobre napenetrovaný. Na penetráciu nám slúži podkladový náter weber PG225, ktorý sa dodáva pripravený na priame použitie. Podkladový náter je potrebné pred použitím dôkladne premiešať. Na stenu náter aplikujeme pomocou maliarskeho valčeka alebo štetca v dvoch vrstvách. V jednej vrstve horizontálne a v druhej vrstve po cca. 5 hodinách vertikálne. Tento náter poskytuje veľmi dobré krytie, je odolný voči UV žiareniu a zabezpečuje povrch pred vznikom siníc, rias a húb. Po dôkladnom zaschnutí podkladového náteru, pri ideálnych podmienkach je to cca 12 hodín, pristúpime k aplikácii omietky.

Na napenetrovaný podklad prilepíme šablónu so vzhľadom tehly. Šablóna je samolepiaca, pred nalepením odstránime ochrannú vrstvu. Šablónu priložíme na stenu a zafixujeme ju na povrchu – najprv rukou a potom pevne hladidlom. Omietka weber TD327 je pastovitá, tenkovrstvová omietka pripravená na priame použitie. Pred začatím prác je potrebné omietku dôkladne premiešať

pomocou elektrického miešadla s nástavcom pri nízkych otáčkach. Dekoratívna omietka sa dodáva v 6 farebných odtieňoch–pieskovásvetlá/tmavá, tehlová svetlá/tmavá, hnedá svetlá/ tmavá. Použitím rôznych farebných odtieňov vieme vytvoriť originálne farebné kombinácie finálneho vzhľadu omietky.

Hmotu nanášame pomocou murárskej lyžice a hladidla rovnomerne po celom povrchu šablóny. Aby hmota vyplnila plochu aj pri okrajoch šablóny, roztierame ju zvislo aj vodorovne. Povrch nakoniec ešte raz zotrieme nerezovým hladidlom tak, aby šablóna bola viditeľná, čím docielime rovnomernú hrúbku vrstvy omietky na celom povrchu.

Po nanesení omietky šablónu ihneď zo steny odlepíme. V prípade, že šablóna nebude okamžite po aplikácii odstránená, môže dôjsť k porušeniu vzoru a estetickým chybám. Správne nanesená vrstva má ostro vykrojené okraje. Pri ideálnych podmienkach trvá vyschnutie a vyzretie omietky 24 hodín. Takto vytvorený povrch verne imituje vzhľad lícovej tehly. Na rozdiel od skutočných tehál je toto riešenie lacnejšie, rýchlejšie, s nižšou hmotnosťou a jednoduchou aplikáciou vhodnou aj na zatepľovací systém weber.therm. 


Zdroj obrázkov:

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk