Ako renovovať balkóny a lodžie?

Ako renovovať balkóny a lodžie?

Balkóny a lodžie sú projektované ako miesto pre odpočinok a relax po ťažkej práci. Na niektorých domoch balkóny a lodžie tvoria dokonca dominantu alebo aspoň dekoratívny prvok domu. Aby sme ich na zamýšľaný účel mohli používať, musíme sa tam cítiť príjemne a prispôsobiť ich našim požiadavkám. Tento výsledok docielime rekonštrukciou.

Spoločnosť Saint-Gobain Weber prichádza so systémovým riešením, ktoré je už úspešne využívané na stovkách objektoch. V mnohých prípadoch tento systém doslova zachránil funkčnosť balkónov a lodžií na rekonštruovaných objektoch.

Postup profesionálneho riešenia v 8 bodoch:

  1. Prvým a veľmi dôležitým krokom je diagnostika podkladu. Prípadne nerovnosti a výtlky vyspravíme hmotou weber.bat opravná hmota. Aplikácia ďalších hmôt možná po 3 hodinách.

  2. Vytvoríme spádovú vrstvu hmotou weber.bat balkónový v hrúbke 10-100 mm. Pokračovať v ďalšej práci je možné až po dokonalom preschnutí poteru po 28. dňoch. V prípade urýchlenia rekonštrukcie zvolíme výrobok weber.bat rapid v hrúbke 15-100 mm, resp. ako plávajúci poter v hrúbke 40-100 mm, ak pod ním umiestnite tepelný izolant. Ďalšie práce môžu nasledovať už po 24 hodinách.

  3. Vykonáme penetráciu podkladu. Na savý podklad doporučujeme weber.betonkontakt zriedený s vodou 1:5. Na nesavý podklad použite weber.bondprimer.

  4. Na okraji balkónu vytvoríme pás cca 15-20 cm hydroizolačnou stierkou terizol, resp. weber.tec Supereflex D24 a cez vylisované otvory zafixujeme balkónový profil.

  5. Na perforovanú časť balkónového profilu zatlačíme izolačnú pásku B14, resp. seperačnú rohož weber.tec 30.

  6. Celoplošne aplikujeme hydroizolačnú stierku terizol resp. weber.tec Supereflex D24 a vložíme do styku zvislej a vodorovnej plochy izolačnú pásku B14. Po zaschnutí prvej vrstvy (3-6 hodín) nanesieme druhú vrstvu izolačnej hmoty.

  7. Dlažbu lepíme lepiacim tmelom weber.col flex premium, alebo weber.col flex. Lepenie vykonáme obojstranným lepením metódou buttering-floating.

  8. Vyškárovanie dlažby vykonáme škárovacou hmotou weber.color comfort.

Bližšie informácie môžete získať u našich technicko-obchodných poradcov, alebo vo Vašich stavebninách. 


Zdroj obrázkov:

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk