Zo súdka kreativity

Zo súdka kreativity

Viesť domácnosť je nepochybne poriadna fuška! Vo väčšine z nich sa určite nachádza miestnosť či skriňa, ktoré otvárate len v prípade, že tam chcete odložiť niečo, čo sa "ešte určite zíde". Skúste do nich teraz nazrieť a my sa vám pokúsime pomôcť nájsť v nich niečo, čo vašej domácnosti dodá patričný šmrnc a štýl. A to všetko s minimálnou námahou!

1. Stará nepoužívaná zásuvka zo stola či komody môže veľmi prakticky poslúžiť ako originálna šperkovnica. Pokiaľ je to nutné, odmontujte staré držiaky a nahraďte ich novšími, prípadne zásuvku premaľujte. Potom ju len pripevnite na stenu a s prácou ste hotoví! Pre lepšiu predstavu si nezabudnite prezrieť našu obrázkovú galériu.

2. Ani by ste neverili, ako veľmi vám starý plastový kôš na bielizeň môže uľahčiť maľovanie. Koše na bielizeň sú totiž väčšinou vzorované, preto len stačí vyrezať časť jeho bočnej steny a využiť ju ako šablónu. Takýmto spôsobom vytvoríte na svojich stenách neopakovateľný a štýlový vzor skôr než by ste si mysleli. A keď už sme pri maľovaní, máme pre vás ďalší užitočný tip: nezabudnite si trochu farby použitej na stenách odložiť do zaváraninovej fľaše - určite sa vám zíde pri upravovaní posledných nedostatkov.

3. Sprchové špongie umiestnené na okraji vane často padajú práve vo chvíli, keď ich potrebujete najviac. Jedna tyč na kúpeľný záves navyše môže tento problém ľahko vyriešiť. Umiestnite ju nad vaňu ku stene a pomocou háčikov na ňu zaveste všetky potrebné špongie a hrebene so závesnými uškami. 

4. Záložné kľúče pod rohožkou boli kedysi veľmi prefíkaným ťahom. Dnes je však miesto pod rohožkou medzi prvými, ktoré nezvaný návštevník skontroluje. Preto namiesto toho svoj záložný kľúč vložte do nádobky od liekov alebo starej tuby od filmu do fotoaparátov (ktorých sa v každej domácnosti ešte aj v dnešnej dobe povaľuje neúrekom). Na uzáver prilepte obyčajnú šišku zo stromu a nádobku zakopte tak, aby zo zeme trčala len šiška. Ktorý zlodej by mal čas na to, aby skontroloval, čo sa skrýva pod každou šiškou vo vašej záhrade? ;-)

5. Koľkokrát sa vám už stalo, že ste zo strachu, aby ste po zaparkovaní v garáži nepoškriabali dvere svojho auta chceli radšej vyliezť strešným oknom? Obavy hoďte za hlavu, aj na toto totiž pre vás máme kreatívne riešenie. Vo výške dverí svojho auta nainštalujte na stenu garáže penové valce, ktoré dvere efektívne a šetrne ochránia pred úderom o stenu.

6. Ušetrite svoj čas aj nervy pri rozmotávaní káblov a predlžovačiek. Skôr, ako ich po použití odložíte na svoje miesto, omotajte ich okolo starého vešiaka na oblečenie. Tak sa nezauzlia a ostanú tak pripravené na ďalšie použitie. 

7. Po presúvaní nábytku často v kobercoch zostávajú ryhy, ktoré veru veľmi dobrý dojem na návštevu neurobia. Na ich odstránenie skúste použiť ľadové kocky, ktoré kobercu vdýchnu nový život.

8. Na svojho štvornohého miláčika rozhodne nedáte dopustiť. Jeho chlpy na vašom koberci sú ale úplne iná kapitola, však? Na odstránenie zvieracích chlpov z koberca výborne poslúži gumená stierka na okná. A je po probléme! :-)

9. Pre lepšiu organizáciu vášho šatníka použite kovové háčiky, na ktoré môžete zavesiť nohavice. Tak bude orientácia v nich prehľadnejšia a zároveň ušetríte kopec miesta a času.

10. Drevené či kovové držiaky na koreničky a soľničky sú náramne štýlové. Niekedy však zaberú na kuchynskej linke príliš veľa miesta a preto ste nútení ich presunúť tam, kde na ne nedosiahnete keď je treba. Umiestnite na spodnú stranu kuchynskej skrinky magnet tak, aby fľaštičky so soľou a korením bez problémov udržal a vy ste na ne vždy pohodlne dosiahli. Zdroj obrázkov: http://www.buzzfeed.com/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk