Zabezpečte svoju novostavbu elektronickou ochranou!

Zabezpečte svoju novostavbu elektronickou ochranou!

Nenechajte svoj nový vytúžený domov napospas zlodejom, hlavne keď vezmete do úvahy fakt, že elektronická ochrana je cenovo porovnateľná s bežnými elektrickými spotrebičmi.

Alfou a omegou sú kvalitné bezpečnostné dvere. Prieskumy dokazujú, že z celkového počtu vlámaní dôjde v 80 % k prekonaniu vchodových dverí.

Netreba sa spoliehať len na odolné dvere ale je dobré siahnuť aj po elektronickej ochrane. Elektronická ochrana je komplexný systém a jeho základné prvky sú riadiaca ústredňa, ovládacia klávesnica, magnetický senzor otvárania dverí, pohybové senzory, vnútorná siréna a telefón.

Najrizikovejšie miesta

Okná 84 %
Vchodové dvere 80 % 
Pivnica 74 % 
Garáž 73 %

Pre byt na poschodí, je potrebná iná zostava ako pre dom. Na zabezpečenie bytu na poschodí stačí zabezpečiť len vstup pomocou pohybového snímača. Pri rodinnom dome je dôležité chrániť všetky miestnosti s oknami na prízemí a miestnosti s veľkými zasklenými plochami. Do veľkých bytov a domov nie je nutné kupovať niekoľko súprav, stačí tú základnú doplniť ďalšími senzormi, napríklad detektormi rozbitia skla. Cenová relácia najjednoduchších klasických zabezpečení štandardných bytov je do 400 eur, pričom bezdrôtový systém je asi o polovicu drahší.

Dom disponujúci s takzvaným inteligentným riadením posúva pomyslenú priečku kontroly o level vyššie. Dnes už nie je problém mať celý dom pod kontrolou aj na diaľku, prostredníctvom internetu. Táto vymoženosť vám nielenže napomáha zabezpečiť dom pred zlodejmi , no  môžete prostredníctvom nej vidieť, čo pozerajú v televízii vaše ratolesti, či ste určite vypli sporák, žehličku, alebo zatvorili okno,...


Zdroj obrázkov: http://wohnen.pege.org/, http://comonh.ozwisehost.com/, http://www.allvoice.net/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk