Útulná obývačka

Útulná obývačka

Obývacia izba je centrom každej domácnosti, v ktorej má svoje miesto každý od hlavy rodiny až po domácich miláčikov. Preto môže byť udržiavanie poriadku v nej oveľa väčší problém ako v iných miestnostiach. Nie je to však nič nemožné.

Vyhnite sa odkladaniu časopisov a novín na konferenčný stolík. Stolík utopený pod haldami papiera môže pokaziť dojem z celej miestnosti! Namiesto toho skúste staré noviny alebo časopisy, ktoré práve nečítate odkladať do štýlového prúteného košíka, ktorý vyzerá veľmi milo a zároveň dokonale splní úlohu. Pokiaľ je vaša obývacia izba jednou z tých menších, nezúfajte. Pomôžte si konferenčným stolíkom s nenápadnými zásuvkami alebo poličkami pod stolovou doskou. Takto pridáte úložný priestor pre veci, ktoré budete mať neustále po ruke a zároveň nebudú pôsobiť neesteticky alebo neorganizovane. Pokiaľ váš konferenčný stolík takúto možnosť neponúka, prikúpte k nemu pár prútených debničiek vo vhodnej farbe, do ktorých budete môcť časopisy a ovládače odložiť a zasunúť ich pod stolík.

Televízor, DVD prehrávač, HIFI veža,... Všetky majú minimálne jednu vec spoločnú - dokážu vám v obývačke vytvoriť naozaj komplexnú pavučinu káblov. Ako ich skrotiť? V prvom rade nábytok a aj spotrebiče umiestnite tak, aby káble čo najviac zakrývali. Aby ste sa pri prípadnej údržbe alebo oprave spotrebičov vyhli zbytočným zmätkom, využite šikovné svorky (napr. Cableyoyo), ktoré káble šetrne, no bezpečne oddelia a vy tak už nikdy nebudete musieť tráviť hodiny skúmaním kam ktorý kábel vedie. 

Určite ste sa s tým stretli aj vy. Ratolesti už dávno spia v posteliach a vám ostala v obývačke hračková katastrofa. Pokiaľ sa vaše deti zvyknú hrať práve v obývacej izbe, vymedzte im na to priestor. Najlepšie nepoužívaný roh miestnosti, ktorý im hraciu plochu presne vymedzí. Nesmú chýbať krabice, alebo iné nádoby, do ktorých po skončení hier hračky veľmi rýchlo upracú aj vaše deti a vy si budete namiesto upratovania môcť vychutnať pokoj a šálku čaju pri obľúbenom seriáli. 

Využite priestor za sedačkou, aj pokiaľ je skutočne minimálny. Pridaním nenápadnej lampy, vyššej rastliny alebo malej knižničky bude vaša obývačka vyzerať oveľa útulnejšie.

Aj vy máte doma skriňu plnú fotoalbumov, ktoré vyťahujete akurát na Vianoce? Uvoľnite nejaký priestor a niekoľko zarámovaných fotografií rozvešajte po stenách. Predtým je však dôležité dobre si premyslieť ich počet, veľkosť a umiestnenie, aby zbytočne nebudili dojem neupravenej izby. 

Zdroj obrázkov: http://gitanasoft.com/, http://cameraphotoreviews.co/, http://www.ilovezencart.com/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk