Úsporná, komfortná a presvetlená novostavba

Úsporná, komfortná a presvetlená novostavba

Dokázali by ste si predstaviť dom, ktorý by bol zároveň skromný aj komfortný s dostatkom čerstvého vzduchu a prirodzeného svetla. Toto Vám ponúka moderný projekt vybudovaný s pomocou lokálnych výrobcov a materiálov. Takéto bývanie sa zrodilo neďaleko Paríža, ktorý spája prirodzené vnútorné prostredie s modernými a úspornými princípmi.

Rodinný dom  s názvom Maison Air et Lumière je posledným šiestym európskym experimentom, ktorý spĺňa koncept aktívneho domu v rámci projektu VELUX Model Home 2020. Prepracované architektonické riešenie domu ovplyvnil svahovitý pozemok, ktorý určil usporiadanie jednotlivých podlaží. Samotným svahom je vytvorená prechodová úroveň medzi záhradou a horným poschodím, pričom do objektu sa vstupuje na medziposchodí. Podlahová plocha má veľkosť 130 m2a rozprestiera sa cez jeden a pol podlažia, pričom  priestory pod strechou sú využité naplno.

Projekt Maison Air et Lumiére sa sústredí na komfort interiéru, a zároveň rešpektuje energetické a ekologické ciele na nové rodinné domy platné po roku 2020. Energetický koncept si zakladá na maximálnom využití obnoviteľných zdrojov a to vďaka slnečnej energii, prirodzenému svetlu a čerstvému vzduchu. Takýmto spôsobom sa minimalizuje potreba používania klimatizácie v letnom období, znižuje spotreba energie na vykurovanie v zime, ako aj potreba umelého osvetlenia. Výsledkom tohto projektu je neutrálny dopad na životné prostredie a zdravé vnútorné prostredie s maximálnym komfortom.

Maison Air et Lumière je dôkaz toho, že projekt aktívneho domu nemusí byť len tmavý a stiesnený priestor ako vo väčšine prípadov pasívnych domov. Dvojité výšky niektorých častí interiéru a veľa strešných okien pôsobia veľmi ľahko a vzdušne. Pridanú hodnotu do interiéru prináša optické prepojenie poschodí a jednotlivých miestnosti. Vďaka tomu vzniká vzdušný a moderný priestor.


Zdroj obrázkov: http://www.velux.com/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk