Trendy v bývaní na rok 2016

Trendy v bývaní na rok 2016

 Tak ako v obliekanie aj bývanie podlieha módnym trendom. Dizajnérov ovplyvňujú a inšpirujú rôzne oblasti spoločenského a kutúrneho diania , napríklad športové udalosti ako sú blížiace sa majstrovstvá sveta , olympiády, rôzne výročia a prírodné javy, inšpirujú sa populárnymi filmami a kultúrnymi udalosťami.

Profesionálne predpovede trendov v bývaní sú samostatná disciplína, ktorá ovplyvňuje dizajnérov najväčších značiek ale i menších výrobcov.

Na výstave INDEX Dubai (r.2014 ) najväčšej výstave nábytku a interiérov na Blízkom Východe

predstavila úspešná holandská konzultantka Milou Ket prichádzajúce trendy pre interiér a bývanie .

Medzi jej klientov patrili aj Electrolux, Ikea a HM a ďalší

1 POP Up – Bright. . Farebné akcenty na bledom alebo neutrálnom podklade pôsobia živo a optimisticky.

Predstaviteľom tohto odvážneho interiérového štýlu je aj ruský návrhár a umelec  Dmitriy Schuko. Štandardný domov prerobil ho ná zábavné miesto plné farebného nábytku , farieb na stenách, na pop umelecké dielo, ktoré vás vráti späť v čase. Nie je to pravidlami ohraničená schéma dizajnu, je to jedinečný spôsob ako svoj domov nechať vyniknúť. Kontrasty farieb zvýrazňujú priestor , zároveň ho vedia zväčšiť a zútulniť.

2 Neutrals  .

  Jemné odtiene farieb zo svetlých dominuje ružová a staroružová a s tmavších sivá a hnedá.

Neutrálne interiéry sa tešia popularite už dlhé roky kombinujú sa s kovovými doplnkami napríklad v zlatej farbe , ktoré v správnej farebnej kombinácii napríklad s farbou šampanského dodáva pocit vzdušnosti a luxusu. Neutrálne interiéry je vhodné kombinovať s doplnkami vo farbách akvarelu a transparentných farieb .

Dark Neutrals

Jasné, výrazné farby sú fajn, alebo dokonca divoko biele vzory majú svoje miesto v interiéri, ale ten vie byť útulný aj v chladných a tmavých neutrálnych tónoch. Odtiene  šedej, hnedej a tmavo krémovej, spolu s mäkkými odtieňmi na  modernom nábytku , vytvára jedinečný a krásny domov.


Zdroj obrázkov:

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk