Štýlová garážová brána

Štýlová garážová brána

Ani výber garážovej brány by sa nemal brať na ľahkú váhu. Zopár našich tipov vám výber uľahčí.

Pri výbere garážovej brány berte na vedomie architektúru a farby použité na vašom dome. Ďalšie faktory, na ktoré netreba zabúdať sú farba fasády, kovové žalúzie alebo rolety, drevený obklad či zeleň v záhrade Dokonca aj garážová brána by mala esteticky dopĺňať prostredie, v ktorom sa nachádza.

Pri výbere materiálov sa môžete rozhodnúť pre garážové brány vyrobené z dreva, ktoré sú nadčasové, elegantné a pôsobia prírodným dojmom. No ich nevýhodou je, že si vyžadujú pravidelnú starostlivosť a udržiavanie. Ich farba a lak sú citlivé na počasie. Aby sa zabránilo predčasnému opotrebovaniu a  zvýšila sa ich životnosť je nutné pravidelne povrch garážových dvier leštiť a natierať. Drevo je v dnešnej dobe drahším materiálom a ak sa pre takúto bránu rozhodnete, budete si musieť priplatiť.

Oceľové či hliníkové brány sú cenovo dostupnejšie a praktickejšie. Sú veľmi ľahké a nie sú náročné na údržbu. Pre ich nízku váhu nepotrebujú taký výkonný motor ako iné garážové brány. Oceľové či hliníkové brány je možné ľahko premaľovať a doladiť ich k celkovému vzhľadu domu.

Kvalitná garážová brána by mala mať aj diaľkové ovládanie a bezpečnostné senzory. Senzory spozorujú prekážku a ak je to nutné, bránu zastavia. V súčasnosti je možné ovládanie prepojiť s ovládaním príjazdovej brány či dokonca alarmom.


Zdroj obrázkov: vrata-trido.cz

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk