Skryte svoj bazén

Skryte svoj bazén

Svoj bazén môžete jednoduchým spôsobom uchrániť pred letnými búrkami, prívalovými dažďami a krupobitím. V prvom rade by ste sa počas letných búrok vôbec nemali zdržiavať vo vode alebo v jej tesnej blízkosti. Bazénu počas letných dažďov v skutočnosti nič nehrozí, no prívaly dažďa spolu so silným vetrom zanášajú do bazéna veľa listov, prachu, peľu, trávy a iných nečistôt, ktoré značne prispievajú k zhoršeniu kvality bazénovej vody a takisto k jej zakaleniu alebo zazelenaniu. Ušetrite si prácu od čistenia, filtrovania a používania väčších dávok bazénovej chémie a to jednoduchým spôsobom zastrešenia bazénu.

Posuvné zastrešenie rodinného bazéna prináša so sebou aj množstvo ďalších výhod ako to, že napríklad  teplota vzduchu pod jeho klenbou je vďaka solárnemu efektu o poznanie vyššia, než teplota vonkajšia. Takže  voda v bazéne je teplejšia a na kúpanie oveľa príjemnejšia, než v bazéne, ktorý zastrešený nie je. Kúpať sa teda môžete aj počas chladnejších letných dní a večerov, a aj kúpacia sezóna sa značne predĺži.  Posuvné zastrešenia majú rôzne rozmery i výšku, takže sú vhodné pre akýkoľvek bazén. Praktická je možnosť uzamykania jednotlivých modulov aj vchodových dverí v čelnej stene, pretože sa ním okrem iného aj zabráni nechcenému pádu do vody či už detí alebo domácich zvierat.

Ak nemáte zastrešenie je dobré ak bazén prekryjete aspoň špeciálnou bazénovou krycou plachtou a dobre ju ukotvíte, aby sa do neho zbytočne nedostávali všelijaké nečistoty, ktoré potom zbytočne pridávajú prácu s ich odstraňovaním a následným ošetrením vody.


Zdroj obrázkov: http://2.bp.blogspot.com/, http://www.nizsoft.com/, http://www.alukov.sk/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk