Pomôžeme Vám s výberom bazénu

Pomôžeme Vám s výberom bazénu

Máte krásny dom aj záhradu a to posledné čo mu k dokonalosti chýba je bazén na spríjemnenie teplých letných dní? My Vám pomôžeme s výberom aby ste sa rozhodli pre ten, ktorý je pre Vás ten najideálnejší.

Nafukovací bazén

Keďže sú vyrobené z tenkej fólie s hrúbkou niekoľko desatín milimetra ich životnosť je pár sezón a to v prípade ak ho neprepichnete a správne zazimujete.

Nafukovacie bazény sú najlacnejšia alternatíva záhradného kúpania. Výhodou je rýchla montáž a keďže nemajú pevné a tvrdé časti, sú veľmi vhodné pre deti. Na začiatku sezóny stačí len nafúknuť horný prstenec a stúpajúca voda sama bazén postaví. Voda sa v takomto bazéne rýchlo zohreje, pretože sa ohrieva aj cez teleso bazéna.

Nevýhodou je krátka životnosť bazéna. Základná cena bez príslušenstva začína od 65 €.

Montovaný bazén

Má steny z pozinkovaného plechu a fóliu s hrúbkou od 0,4 – 0,6 mm, ktorá by mala vydržať päť rokov. Životnosť plechu sa odhaduje na minimálne desať rokov. Lacnejšie bazény sú od tých kvalitnejších odlišné hrúbkou materiálov a ich povrchovou úpravou.

Výhodou je rýchla montáž, plechové steny plnia funkciu strateného debnenia. Fólia je ľahko vymeniteľná.

Nevýhodou je nižšia životnosť a záruka. Taktiež fólia je náchylná na pretrhnutie a časom sa môže zdeformovať. Montované bazény sú v ponuke iba v oválnych tvaroch.

Základná cena bez príslušenstva je od 250 €

Plastový bazén

Plastový bazén je vyrobený z 5 – 8 mm hrubého polypropylénu. Výrobcovia dávajú na konštrukciu záruku zvyčajne dva roky, no pri dobrej starostlivosti by mal vydržať pätnásť rokov.

 Stavebná príprava je nenáročná, vaňa slúži ako stratené debnenie. A výhodou je nižšia cena.

Plast bazénu je farebne nestály a po čase vybledne. Taktiež je náchylný na poškriabanie alebo vydutie. Kvôli preprave sa vyrába iba do obmedzených rozmerov.

Základná cena bez príslušenstva sa pohybuje od 2 500 €

Akrylátový bazén

Nazýva sa aj laminátový bazén a ide o spojenie sklenených vlákien a živice. Narozdiel od plastovej verzie nemá viditeľné zvary. Životnosť týchto bazénov sa pohybuje okolo tridsať rokov.

Kvalitné produkty majú vytvrdenú gélovú úpravu a to im zabezpečuje dobrú mechanickú odolnosť.

Menej kvalitné bazény sú náchylné na praskliny.

Základná cena bez príslušenstva je 4 500€


Zdroj obrázkov: http://www.independent.co.uk/, http://www.clean-pool-and-spa.com/, http://www.bazenymachov.cz/, http://www.barrierreefpools.com/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk