Nábytok Vs. Podkrovie

Nábytok Vs. Podkrovie

Nasťahovanie sa do podkrovia má svoje výhody aj nevýhody. To najpríjemnejšie prináša fakt, že zvažujúci sa strop a neustály výhľad na nebo pôsobí na človeka romantickým dojmom. Avšak ťažšie to je so zariaďovaním takejto atypickej izby. Bývanie v podkrovných priestoroch je stále atraktívne, pretože prináša prijateľnejšiu cenu ako klasické bytové priestory.

Bývanie v podkroví môže mať rôzne dispozičné riešenia a podkrovné byty sú veľmi rôznorodé. Odlišujú sa sklonom strechy alebo výškou stropu či prítomnosťou trámov. Príjemným pozitívom je balkón alebo tzv. lodžia, ktorá spojí interiér s exteriérom.  

Ak chcete takýto podkrovný byt zariadiť, netreba sa uskromňovať s potrebným zariadením na úkor poriadku. Ak nebude v podkrovnom byte dostatočný úložný priestor, bude veľmi ťažko udržať v ňom poriadok alebo organizáciu. Ak stavíte na nábytok vyhotovený na mieru aj za cenu príplatku, byt bude vyzerať usporiadanejšie a prehľadnejšie.

Vhodné je využiť priestor aspoň na 85%. Praktické je použiť tyčku na vykrytie nevyužitého priestoru pod šikmou strechou. Poslúži vám na zavesenie vášho oblečenia. Tento nápad môžete ozvláštniť použitím ošetrenej vetvy, ktorá zapôsobí originálne.

Ďalší spôsob na ušetrenie priestoru je na zvažujúcej stene zriadiť knižnicu. Stačí len navŕtať dierky a nainštalovať police s potrebnou dĺžkou. Tento proces nezaberie množstvo času a je dobrým využitím prázdnej steny.


Zdroj obrázkov: zamenej.sk

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk