Kúpeľna v spálni

Kúpeľna v spálni

Ešte stále netradičná kombinácia, no ale aj Vy môžete prísť na chuť tomu, keď sa v rámci jedného priestoru prelínajú rôzne funkcie.

Ak vás predstava vane v spálni nadchla, ešte pred realizáciou tohto odvážneho kroku treba zvážiť všetky výhody a nevýhody spojenia týchto dvoch priestorov. Ak máte v dome ďalšiu kúpeľňu a samostatnú toaletu je to plus. Ešte pred búracími prácami sa poraďte s odborníkom a možnosti prekládky rozvodov. Ak ste skôr naklonený voľne stojacej vani, myslite na to, že rozvody sú inštalované priamo do podlahy. Pre sprchový kút je lepšie umiestnenie pri stene, v ktorej vedú aj rozvody. Kvôli hygiene je veľmi dôležité pravidelné vetranie, inak sa vystavujete riziku plesní v miestnosti ale aj poškodeniu nábytku.

Pre dokonalý výsledok by ste mali dodržať rovnaký štýl a farebnosť aby spálňová a kúpeľňová časť do seba zapadli a funkčne sa prepojili.  Toto prepojenie musí vytvárať harmonický celok, na ktorý sa budete pozerať či už pred spánkom alebo hneď po prebudení. Na rozdelenie týchto dvoch priestorových časti využite priečky alebo sklenené steny, ktoré priestor odľahčia.

Zachovať sa musí čistota tvarov a línií. Najvhodnejšie na použitie sú prírodné farby a materiály, ktoré sú odolné voči vlhkosti. Celý priestor by mal byť opticky zjednotený súvislou podlahovou krytinou. Funkčnosť vstavaných skríň je na nezaplatenie. Jedna strana poslúži ako priestor na odkladanie šatstva, z druhej môžete odkladať uteráky a veci potrebné do kúpeľne.


Zdroj obrázkov: http://www.eframe.co.uk/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk