Farebné trendy na rok 2016: ružová a modrá

Farebné trendy na rok 2016: ružová a modrá

Svety interiérov, bytového designu a novostavieb ovládnu pastelové farby púdrovo ružová a svetlomodrá. Korporácia, ktorá poskytuje palety presne definovaných odtieňov, Pantone, opäť vyhlásila farby roka. Stali sa ními dva odtiene, a to, ružová rose quartz a modrá serenity, ktoré ovplyvnia nastavajúci vývoj módneho a dizajnového priemyslu.

Poslaním týchto príťažlivých pastelových tónov bude prieniesť do každodenného rýchleho života plného stresu viac pokoja. Púdrový ružový odtieň navodzuje príjemnú atmosféru, teplo, nežnú náladu a rovnováhu. Keďže je ružová typický ženská farba, korporácia sa rozhodla doplniť ju aj svetlomodrý odtieň, ktorá má privodiť vnútorný pokoj a uvoľnene. Takisto v sebe nesie aj istú jemnosť a sviežosť. 

Tlmené tóny svetlej ružovej a modrej sú v interiéri nevtieravé a nežné, pričom spoločne tvoria zaujímavú dvojicu s možnosťou dominancie jedného alebo druhého odtieňa. Pekne sa vynímajú na pozadí bielej, sivej a v menšom rozsahu čiernej. Vyznejú dobre aj v kontraste s prírodnými materiálmi, najmä so stredne tmavým masívnym drevom a s prírodným kameňom, a rozumejú si so zemitými odtieňmi hnedej a zelenej.

Niekedy stačí vsadiť na minimalizmus a neutrálne naladený interiér môžte osviežiť spár doplnkami v jednej z trendových farieb. Ak sa rozhodnete pre obe, nechajte jednu z farieb dominovať a druhú použite len ako doplnkovú. A netreba zabúdať na to, že sa netreba riadiť módou ak sa s tými farbami nestotožňujete, a vsadiť by ste mali na svoje pocity aby ste sa vo Vašom domove cítili príjemne hlavne Vy. 


Zdroj obrázkov: maklat.com

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk