Estetická presklená stena

Estetická presklená stena

Túžite po presvetlených miestnostiach a krásnom výhľade do záhrady? Skúste posuvný systém okien, ktorý je jednoduchý, bezpečný a s dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Veľkým plusom posuvných systémov je ich nenápadnosť, ktorú nadobudli vďaka rámu skrytému v stavebnej konštrukcii. Ďalšou výhodou je tiež ľahkosť ovládania veľkých a veľmi ťažkých prvkov vážiacich niekedy aj 500 kilogramov.

Pri posuvných systémoch rozlišujeme dva základné typy, sklopno posuvné a zdvižno posuvné systémy. Sú to moderné a inteligentné systémy, ktoré zvyšujú komfort bývania a vďaka nenáročnému používaniu sú ľahko ovládateľné  pre všetky vekové kategórie.

Posuvné okná nemajú len praktickú rovinu, ale tatiež aj estetickú, pretože sa dajú veľmi pekne zakomponovať do architektonického návrhu stavby. Vďaka ním  sa exteriér stáva súčasťou vášho interiéru.

Rozmerné krídla je možné posúvať aj po koľajniciach zapustených do podlahy, čím sa zaistí aj bezbariérový prístup.

Sklobetón sa znovu stáva súčasťou interiérov

Aj keď bol sklobetón veľmi populárny v osemdesiatych rokoch a koncom deväťdesiatych sa ho opätovne mnohí zbavovali, dnes sa opäť stáva obľúbenou súčasťou interiérov.

Starý sklobetón v mnohých evokuje nevkusné, dozelena sfarbené sklenené kocky, no sklobetón používaný dnes je však o niečom úplne inom, hoci primárna funkcia zostáva nezmenená.

Tvárnice vyrábané v súčasnosti majú lepšie konštrukčné, zvukové a tepelnoizolačné vlastnosti, preto sa začali často používať v interiéroch, najmä ako vnútorné priečky v miestnostiach bez okien, kam je potrebné dostať svetlo. Slúžia aj ako sprchové zásteny a majú možnosť a je možné s nimi kreatívne pracovať vďaka špeciálnym rohovým tvárniciam.

K Ich obľúbenosti prispelo farebné rozšírenie portfólia, ktorá dizajnérom umožňuje pracovať so svetlom v priestore. Takto sa stávajú obľúbeným konštrukčným elementom a zároveň exkluzívnym bytovým doplnkom.

Sklobetónové tvárnice sú predávané v rôznych povrchových prevedeniach. 


Zdroj obrázkov: http://www.aluplast.sk/, http://www.lmjsalamander.sk/, http://www.3eko.sk/

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk