Balkón , lodžia, či terasa ???

Balkón , lodžia, či terasa ???

Balkón a lodžia - sú z časti ohraničené plochy vonkajšieho priestoru. Balkón je vysunutá konštrukcia a lodžia je zapustená do pôdorysu a aspoň z dvoch strán chránená bočnými stenami.

Terasa je vonkajšia súčasť stavby, ktorá býva zvyčajne väčšia rozlohou a spravidla nie je viac ako z dvoch tretín zastrešená. Terasa nevystupuje z hmoty architektúry.

Balkóny majú väčšinou bytové domy , drvivá časť kupujúcich preferuje byty s balkónom, alebo lodžiou, kde si môžu vyjsť na čerstvý vzduch , poprípade sušiť prádlo , alebo urobiť si malú záhradku a kvetinové zátišie .

V dnešnej dobe sú firmy, ktoré ponúkajú závesné balkóny, ktoré sa dajú dodatočne namontovať na bytové domy bez balkónov. Dodatočne vyrežú balkónové dvere.

Staršie nezastrešené balkóny sa dajú upraviť prístreškom alebo zasklením , kde získame bezpečná pred počasím chránený vonkajší priestor .

Terasa býva zvyčajne súčasťou domov, je to príjemný priestor , ktorý slúži na letný oddych , opaľovanie , grilovanie , pestovanie kvetov .

Podľa jej funkčného využitia a poveternostným podmienkam , ktorým bude vystavená, by sme mali zvážiť jej povrchové vyhotovenie .

 Na trhu nájdeme širokú škálu materiálov od rôznych druhov dreva , cez tzv. umelé drevo – drevoplast až po kamenné materiály.

Na podlahy krytých terás , kde bude relatívne sucho stačia dobre ošetrené mäkké dreviny.

V prípade, že je terasa pri bazéne , kde je vlhko , šmýka sa a používajú sa rôzne čistiace prostriedky,

bude najlepšou voľbou drevoplastová podlaha, ktorá sa pri bazén hodí dizajnom aj vlastnosťami.

Terasa napríklad pri nejakom prírodnom jazierku ale prírodnom zdroji vody , sa najlepšie hodí terasa z tropického dreva, ktoré je vhodné do vlhkých prírodných prostredí a dobre ich znáša , vhodné je aj dubové , alebo agátové drevo.


Zdroj obrázkov:

Podobné články

Aktuálna ponuka

Najdomena.sk